FAKTY X: Americký Stonehenge a desatoro Antikrista. Kto chce nastoliť nový svetový poriadok?

15.06.2017 21:31

 

V americkom štáte Georgia, na jednom z najvyšších kopcov v okrese Elbert County, je postavený obrovský žulový monument, ktorý od roku 1980 priťahuje pozornosť ľudí na celom svete - teda aspoň tých, ktorí už o ňom vedia, pretože väčšina ľudí o ňom ani len netuší.

Monument je známy pod názvom The Georgia Guidestones, ale aj tak mu všetci hovoria Americký Stonehenge. Dodnes nikto nepozná identitu človeka alebo osôb, ktorí si túto stavbu objednali a celý monument preto u ľudí vyvoláva množstvo otázok, keďže je na ňom vytesaných desať nových prikázaní, ktoré sa majú postupne napĺňať.

Americký Stonehenge
Podivný monument je vytvorený zo štyroch žulových dosiek, ktoré obklopujú stredný monolit. Týchto päť zvislých dosiek vysokých 6,1 metra podopiera šiestu vodorovnú dosku dlhú 2,49 metra umiestnenú na vrchole. Hmotnosť všetkých žulových blokov je 107 ton (niektoré zdroje uvádzajú až 110 ton).Od začiatku svojho vzniku sú tieto kamene zahalené tajomstvom, pretože takmer nič sa o nich nevie. S určitosťou je „známy" len muž, ktorý si stavbu monumentu v júni roku 1979 objednal v Elbertonskej spoločnosti pre spracovanie žuly (Elbert Granite Finishing Company). Muž vystupoval pod pseudonymom Richard C. Christian a zastupoval investora, resp. skupinu ľudí, ktorá chce dať ľudstvu akési posolstvo vytesané do kameňa.

Prezident Elbertonskej spoločnosti Joe Fendley sa dozvedel, že neznáma skupina ľudí, neskôr označovaná ako „malá skupina Američanov", chce postaviť impozantný žulový monument, ktorý si vyžaduje nielen odborníkov na kameň, ale aj na astronómiu, keďže žulové bloky by mali byť presne astronomicky orientované na pozície hviezd a Slnka.

Dobre oblečený muž, ktorý len anonymných investorov zastupoval, mal na stavbu monumentu k dispozícii neobmedzené množstvo financií, no jeho jedinou podmienkou bolo to, že všetci ľudia, ktorí sa na projekte zúčastnia, musia podpísať dohodu o mlčanlivosti. Táto dohoda zabezpečovala, že na verejnosť nesmú uniknúť žiadne informácie týkajúce sa investora, zadania a stavebnej dokumentácie. Prečo toľko tajností?

Desatoro novodobých prikázaní
Aj keď sa prezidentovi Elbertonskej spoločnosti táto objednávka veľmi nepozdávala, napokon sa ju rozhodol zrealizovať. Monument The Georgia Guidestones bol napokon na svojom mieste, asi 14 kilometrov od mesta Elberton, postavený dňa 22.3. 1980.

Celkové náklady na jeho realizáciu mali byť asi pol milióna dolárov, no dodnes nie je známe, kto stavbu financoval, keďže peniaze na celý projekt boli posielané z bánk na celom svete na vopred určený účet.

Žulové dosky stoja navzájom do kríža a toto postavenie je odvodené od nebeskej symboliky, keďže štyri dosky sú vlastne štyrmi bodmi zverokruhu so Slnkom nad nimi. Celý monument tak slúži aj ako astronomický kalendár, pretože každý deň na poludnie prechádzajú slnečné lúče úzkym otvorom, ktorý je na to určený.

Na štyroch doskách, ktoré obklopujú prostredný monolit je vytesaných desať novodobých prikázaní v ôsmich najpoužívanejších jazykoch sveta: v angličtine, čínštine, ruštine, španielčine, hebrejčine, arabčine, swahilčine a hindčine. Na každej z ôsmich stien sa tak nachádza desatoro prikázaní v inom jazyku. Na vodorovnej doske na vrchole monumentu sú zase použité štyri starobylé jazyky - babylončina, starogréčtina, staroegyptské hieroglyfy a sanskrt.Desatoro prikázaní má slúžiť k obnove planéty a celej spoločnosti, no mnohí v nich vidia desatoro Antikrista, keďže už v prvom bode sa hovorí o zredukovaní ľudskej populácie, teda o genocíde ľudstva. Čo teda novodobé desatoro prikázaní obsahuje? Tu je znenie:

1.Udržiavajte ľudstvo pod 500 000 000 v neustálej rovnováhe s prírodou
2.Riaďte reprodukciu s rozumom - zlepšujte telesnú zdatnosť a rozmanitosť
3.Zjednoťte ľudstvo jedným živým novým jazykom
4.Vládnite nad vášňami, vierou, tradíciami a všetkými vecami umiernenou cestou
5.Chráňte ľudí a národy spravodlivými zákonmi a spravodlivými súdmi
6.Nechajte všetky národy, nech si vládnu samy, medzinárodné spory nech rieši celosvetový súd
7.Vyhýbajte sa nezmyselným zákonom a zbytočným úradníkom
8.Vyvážte osobné práva povinnosťami ku spoločnosti
9.Oceňujte pravdu, krásu a lásku - usilujte sa o harmóniu s nekonečnom
10.Nebuďte rakovinou Zeme - nechajte priestor prírode - nechajte priestor pre prírodu

Náhrobný kameň pre sedem miliárd ľudí?
Celý monument pôsobí na prvý pohľad nevinne a veľa ľudí ho pokladá len za akúsi turistickú atrakciu alebo novodobý pamätník. Niektorí ľudia z Elbertonu sú však presvedčení, že to je v skutočnosti náhrobný kameň ľudstva. A už začínajú byť o tom presvedčení aj ďalší ľudia naprieč celým svetom. Dôkazom toho má byť podľa nich to, čo sa dnes vo svete deje a za akým účelom - masová migrácia, terorizmus, prípravy na celosvetový konflikt, nezmyselné zákony a nariadenia.Veď obmedzenie populácie na 500 miliónov ľudí by si vyžiadalo vyhladiť takmer sedem miliárd obyvateľov našej planéty, čo by bola najmasovejšia genocída v dejinách Zeme. Veľa ľudí na celom svete je preto presvedčených, že monument je dielom tajnej skupiny ľudí (slobodomurárov, iluminátov...), ktorá pracuje na nastolení nového svetového poriadku, ktorý má dramaticky znížiť svetovú populáciu, nastoliť celosvetovú vládu a nahradiť židovsko-kresťanskú vieru novou spiritualitou (bod 9: usilujte sa o harmóniu s nekonečnom).

Možno aj preto najväčšie tajomstvo zahaľuje práve investora (investorov) stavby, keďže sa ho dodnes nikomu nepodarilo odhaliť. Za zmienku určite stojí aj to, že na jednom z kameňov je napísané: „Sponzori: Malá skupina Američanov, ktorí usilujú o vek rozumu." Vie sa aj to, že len pár metrov na západ od tohto monumentu je v zemi zakopaná ďalšia žulová doska, na ktorej sa píše o časovom puzdre, ktoré je umiestnené pod touto doskou. Kedy však príde k otvoreniu tohto časového puzdra, a kde sa presne nachádza, o tom sa nikto nikde nezmieňuje.

Aký je teda skutočný význam Amerického Stonehenge a prečo chce byť investor (investori) v utajení? Prečo je „posolstvo" na kameňoch v ôsmich jazykoch? Je jeho účelom pripraviť ľudí na celom svete aj takýmto spôsobom na nový svetový poriadok, o ktorom sa už zmienilo a stále zmieňuje množstvo vysokopostavených politikov?

Záhada Amerického Stonehenge tak stále pretrváva a možno už v blízkej budúcnosti sa ukáže, či sa celé posolstvo vytesané do kameňa aj naplní alebo ide len o ďalšiu konšpiráciu, ktorá tu je už s nami 37 rokov.
 
 
 
 
 

Zdroj: Fakty X