Dátum: 12.03.2021

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: 23. výročie počatia pani Natálie

13. marca 2021 je 23. výročie počatia pani Natálie de Lemeny- Makedonovej.

V spoločnom liste pani Natálie svojim čitateľom jej kníh z 23.9.1998 upozorňuje pani Natália aj na to, aby sme ČÍTALI OBČAS AJ ,,SLOVENSKÚ REPUBLIKU“ /pozn.: noviny HZDS, ktorého predsedom bol pán Vladimír Mečiar/, POČÚVALI SLOVENSKÝ ROZHLAS A POZERALI AJ STV /pozn.: verejnoprávny rozhlas a verejnoprávna TV v roku 1998/“.

Preto som si aj začiatkom apríla 1999 kúpil noviny ,,Slovenská Republika”. Keďže bol piatok, bolo rozšírené vydanie s víkendovou prílohou. V tejto prílohe bol aj kvíz s otázkou pre čitateľov k obrázku, na ktorom bol Murillov obraz s názvom - ,,Nepoškvrnené počatie”, kde je zobrazená ,,Žena, ktorá má pod nohami Mesiac“, čo je znakom toho, že sa jedná o Ženu zo Zjavenia Jána – 12. kapitoly. Otázka v novinách v kvíze k tomuto obrázku znela:,, Či je fyzikálne možné, aby kosáčik Mesiaca bol tak symetricky naležato?“ Odpoveď je jasná, že fyzikálne nemôže, lebo kosáčik by nemohol byť naležato symetrický, lebo vždy existuje určité posunutie Mesiaca voči zvislej osi prechádzajúcej Slnkom.
V ten moment ma okamžite napadlo, že je to fyzikálne možné, ale za predpokladu, že je spln Mesiaca a zároveň sa vyskytuje čiastočné zatmenie Mesiaca tak, že je vidno len symetrický kosáčik Mesiaca naležato. Keďže som si pamätal, že pani Natália de Lemeny - Makedonová spomínala v televíznej relácii ,,Zoči-voči“ v novembri 1998, že počala niekedy v marci, napadlo ma, že zavolám do hurbanovskej hviezdárne a spýtam sa, či nebolo náhodou čiastočné zatmenie Mesiaca v marci 1998. Na moje veľké prekvapenie som sa dozvedel, že bolo a to 13.3.1998. To ma utvrdilo o správnosti môjho úsudku o termíne nehmotného počatia pani Natálie.

Pozn.: Dovolil by som si uviesť ešte link na príspevok pána Jozefa Potúčka z 10.3.2011, kde nazval 12. marec 1938 ,,Dňom vzdialenia sa“ a 13. marec 1998 ,,Dňom priblíženia sa“. Táto jeho úvaha ukazuje aj ďalšie súvislosti s Dňom počatia pani Natálie 13. marca 1998:
https://www.okoun.cz/boards/nat98?contextId=1063667358#article-1063667358

A ešte jedna zaujímavosť – dňa 13.3.2019 začal cyklus rozhovorov Hovory M s pánom Vladimírom Mečiarom na Slobodnom vysielači, ktorý trvá doteraz. A dúfajme, že bude trvať aj naďalej.


Pridať nový príspevok