Dátum: 13.03.2024

Vložil: Peter Franko

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Nedajte sa...

JAN na Vašu otázku odpoviem, aj keď odpoveď sa dá jednoducho nájsť. Dokonca som na ňu už aj upozornil počas diskusie, len sa to prehliadalo a mojej reakcie sa prisudzoval iný význam.

Na vysvetlenie, poukazoval som nie na hľadanie ako také ale na to čo sa hľadaním našlo.

V tomto príde sa hľadaním našiel zdroj, na ktorý bolo počas diskusie poukázané ako na zdroj informácie.

Dvaja diskutujúci poukázali počas diskusie na jeden zdroj, vid. príspevok:
- príspevok zo dňa 19.2.2024 od „márie“ , kde sa píše o prameni Nílu v Burundi,
- príspevok zo dňa 20.2.2024 od „JAN.“ , kde je odkaz na zdroj informácie o prameni Nílu v Burundi.
Diskusia ďalej pokračovala, kde sa jednotliví diskutujúci vyjadrovali k téme, t.j. k prameňu Nílu , informácia bola čerpaná zo ZDROJA nájdeného na internete.

A moja reakcia sa týkala tohto zdroja. Zdôrazňujem tohto zdroja z ktorého sa čerpala informácia ohľadom prameňa Nílu v Burundi a aj k autorovi tejto informácie p. Waldeckerovi, ktorý identifikoval prameň v Burundi 12. novembra 1937, ktorý prišiel do Belgického Konga, kde hľadal azyl pred nacistickým prenasledovaním a čoskoro potom sa stal posadnutý hľadaním prameňa Nílu.

Ak by to ostalo len potiaľto a zostalo by to ako informácia len o prameni Nílu tak je všetko v poriadku, nakoľko neviem z miesta sedenia za počítačom posúdiť či je to naozaj skutočný prameň Nílu alebo nie.

Akonáhle sa to však spojilo ríšou IS-RA a s Pánom Abdrushinom, tak tam už vidím dva problémy.
Za prvé prameň Nílu v Burundi v ničom nesedí s dostupnými informáciami, ktoré máme o krajine IS-Ra, na čo sa počas diskusie aj poukázalo. Jediné spojítko je, že sa tam postavila pyramída, čo ako napísal JAN, citujem „istotne nie je náhoda, že práve na tom mieste bola postavená pyramída“, ak pyramída mala byť ako dôkaz pravosti, že tam sa má nachádzať ríša IS-RA, ak to bolo takto myslené, tak toto tvrdenie potom považujem za falošné, a v podstate to je to na čo som poukázal ako spájanie nečistého s čistým, ak to preložím, tak spájanie falošného s pravým.
Druhý problém vidím v tom, že sa autor informácie na ktorý ako na zdroj bolo poukázané sa dal do spojitosti s Pánom Abdrushinom, a to len preto, že Waldecker pôsobil v Burundi v roku 1937 a bol posadnutý hľadaním prameňa Nílu. A ako sa v príspevku zo dňa 24.2.2024 od „márie“ poukázalo, citujem: „V roku 1937 pôsobil Abdruschin, ktorý bol tiež prenasledovaný nacistami . A posadnutie môže znamenať ovplyvnený. Možno poznal pána Abdruschina , preto aj tá pyramída?“ Tak aj to predošlé aj toto som mal na mysli čo som označil v príspevku zo dňa 24.2.2024 citujem:
„ Človeka by malo zatriasť aby sa nestal, tým kto pridáva niečo nečisté k čistému učeniu Pána. Čo všetko pod to spadá, často krát je to niečo čo sa zdá ako nevinné, niečo čo sa koná v dobrom chcení. Preto treba dávať pozor aj toto je stránka , kde sa poukazuje na čisté učenie Pána. Ak sa poukáže na nie čistý zdroj a dá sa do spojitosti s čistým učením Pána, môže sa to považovať za pridávanie nečistého k čistému učeniu Pána.“, čo som znova zopakoval v príspevku zo dňa 4.3.2024 citujem: „Varujem, každého, na aký zdroj pri svojom hľadaní poukazuje. Ak sa poukáže na nie čistý zdroj a dá sa do spojitosti s čistým učením Pána, alebo s osobou Pána, môže sa to považovať za pridávanie nečistého k čistému učeniu Pána. Napríklad tvrdenie, že to čo sa hľadaním našlo je Pravdivé len preto, že autor nejakého tvrdenia žil v rovnakom čase ako Pán Abdrushin a tým vyvolávať dojem, že autor má nejaké poverenie od Pána alebo to čo našiel snáď odobrenie Pánom.“

To je všetko čo som chcel k tejto téme dodať.

Pridať nový príspevok