Dátum: 02.04.2024

Vložil: Peter Franko

Titulok: Voliť - nevoliť!

V prvom kole som volil p. Harabina.
Na otázku p. Jozefa Potúčka z 27.3.2024, či pôjdem v 2. kole voliť, odpovedám: ÁNO pôjdem voliť.
A jednoznačne nebudem voliť Korčoka.

Prečo, pôjdem voliť?
Lebo rozhodnutie za seba urobím ja a nenechám za seba rozhodovať druhých.

Nadviažem na veľkonočné udalosti, kde o vine Pána Ježiša mal rozhodnúť Pilát a nevinného Pána Ježiša prepustiť. Namiesto toho sa Pilát vzdal osobného rozhodnutia a prenechal rozhodnutie na druhých, v tomto prípade na zvedený dav ľudí.

Aj v prípade voľby prezidenta SR v druhom kole, sa preto nevzdám osobného rozhodnutia ale to rozhodnutie vykonám za seba ja osobne vo volebnej miestnosti, odovzdaním svojho volebného lístka.

Vzdať sa rozhodnutia a neisť voliť považujem za rozumovú kalkuláciu vyvolanú domýšľavosťou rozumu, je to vlažný prístup. Ani áno ani nie, však nech rozhodnú druhý. Máme sa vyjadrovať vždy jasne a zrozumiteľne.

Ku každej voľbe prezidenta, parlamentným voľbám, voľbám do EU ale aj ku každému referendu sa snažím pristupovať ako k dianiu, kde je povinnosťou ísť voliť, čiže sám za seba učiniť rozhodnutie. Neisť voliť je tiež rozhodnutím, ktorým je v skutočnosti vzdanie sa osobného rozhodovania. A táto skupina ľudí patrí medzi skupinu vlažných. Triedenie stále prebieha!

Pridať nový príspevok