Fórum - november 1998

Dátum: 24.02.2018

Vložil: JAN.

Titulok: STOP ČIPOVANIU ŽIVÝCH TVOROV!A opäť je to tu, teraz už inak, zmeníme zákon a prinútime ľudí, pod hrozbou pokuty a tak, že si musia nechať očipovať psov....Preto sa pýtam, dokedy ešte budeme spať a budeme ticho, lebo jedno si zapamätajte, zajtra psov povinne a pozajtra už nás ľudí...!!!

"11Potom som videl inú šelmu vystupovať zo zeme; mala dva rohy, podobné Baránkovým, ale hovorila ako drak. 12Ajhľa, vykonáva všetku moc prvej šelmy pred jej očami a pôsobí, aby sa zem a jej obyvatelia klaňali prvej šelme, ktorej smrteľná rana sa zahojila. 13Robí veľké znamenia pred zrakmi ľudí, takže aj oheň zostupuje z neba na zem. 14Obyvateľov zeme zavádza znameniami, ktoré jej bolo dovolené konať pred očami šelmy. Nahovára obyvateľov zeme, aby zhotovili obraz šelme, ktorá má ranu od meča, ale ožila. 15Dostala moc dať ducha do obrazu šelmy, aby tak obraz šelmy aj hovoril a spôsobil, aby boli usmrtení všetci, ktorí by sa neklaňali obrazu šelmy. 16Pôsobí aj to, aby všetci - malí aj veľkí, bohatí aj chudobní, slobodní aj otroci - dali si znak na pravé ruky alebo na čelá, 17aby nemohol kupovať ani predávať nikto, kto nemal znak mena šelmy alebo číslo jej mena.

18V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy, lebo je to číslo človeka. Jeho číslo je šesťsto šesťdesiatšesť!" ZJ - 13. kapitola.

J.A.S.


Dátum: 13.02.2018

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: Podobnosť

Vážení priatelia, náhodou som natrafil na rozhovor s pánom Mečiarom z 22.12.2011, ktorý je z cyklu ,,HovoryM“ publikovaných na bývalej stránke HZDS.
Zaujala mňa na ňom podobnosť so spomínanými ,,dvadsiatimi rokmi“ na Konferencii o právnom štáte 27.9.2017 a spomínaním ,,osmičky“ na prednáške ,,25 rokov a ako ďalej“ 4.12.2017.
Posúďte sami – citát z jednej odpovede Vladimíra Mečiara:

,,V. Mečiar: V dejinách tejto spoločnosti sú dve magické čísla, dvadsiatka a osmička. Dvadsiatka vždy znamená historickú etapu, v ktorej sa prehodnocuje minulosť a dáva sa zhruba strategické rozhodnutie na ďalších dvadsať rokov. Teraz je za nami dvadsať rokov, kedy bolo niečo postavené a treba prijať nové rozhodnutia o strategickom vývoji Slovenska. To znamená, predvídať ten vývoj až na dvadsať rokov“.

Dátum: 16.02.2018

Vložil: Martina

Titulok: vyznam kníh

Dobrý deň.

Ak všetkému dobre chápem tak pre poctivých(nie lenivých) čítateľov Posolstva Grálu od Abdrushina nemajú význam knihy od p. Natálie de lemeny Makedonovej. Ona ich len v dobrom úmysle napísala len pre tých, ktorý nemajú časť sa zoberať Slovom Pána.

Dátum: 16.02.2018

Vložil: Michal Lazor

Titulok: Re:vyznam kníh

Nemôžete byť ďalej od pravdy :). Je síce pravda, že p. Makedónová sama deklarovala Večné zákony ako skrátená verzia Posolstva Grálu (samozrejme na základe inštrukcii Toho, kto ju viedol), ale Večné zákony nadväzujú na Posolstvo Grálu a rozšírujú vedenie o stvorení a o súde ako takom. Treba to kombinovať a hlavne pravidelne čítať. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď tieto knihy "pustím z očí" hoc len na pár dní, upadám. Ale našťastie len dočasne, potom sa vraciam späť :). Tie knihy sú nevyčerpateľným zdrojom sily a poznania a ako jediné obsahujú komplexnú pravdu. Pravdu od Boha samotného. A tá jediná môže človeka spasiť. A ešte jedna vec. Udalosti na blízkom východe sú jasným dôkazom, že hodina Jeho príchodu je blízko, veľmi blízko.

Dátum: 16.02.2018

Vložil: Martina

Titulok: Re:Re:vyznam kníh

Len, že predpokladám, že p. Makadónová nepochádzala z božsky - bezbytostného ako Imanuel a Ježiš Kristus.

Dátum: 16.02.2018

Vložil: Michal Lazor

Titulok: Re:Re:Re:vyznam kníh

Nie nepochádza, je časťou Prakráľovnej a teda bytosťou

Dátum: 16.02.2018

Vložil: Martina

Titulok: Re:Re:Re:Re:vyznam kníh

Jasne sa vo Svetle Pravdy píše že Ježiš a Imanuel tým, že sú súčasťou Boha - božsky bezbytostného mohli jediný priniesť pravé učenie

Dátum: 17.02.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:vyznam kníh

Dobrý deň, opýtam sa Vás len toľko Martina, či ste Vy vôbec niekedy čítali Večné zákony?

J.A.S.

Dátum: 17.02.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:vyznam kníh


Z jedného rozhovoru s p. Makedonovou, ktorý bol uverejnený vo Večných zákonoch 2.:

• Odkiaľ beriete istotu, že práve tie vaše názory sú najsprávnejšie? A kto sa skrýva za prameňom, ktorý spomínate?

Už som povedala, že to nie sú moje názory, i keď som ich prijala za svoje. Prameň, ktorý v knihe postupne odhaľujem, je pre tých, čo tieto názory pochopia a aj strávia, dostatočným dôkazom, že sú pravdivé a pravé. Na to, aby sa človek mohol v nich utvrdiť, musia byť v súlade s jeho vnútorným cítením, ktoré sa dokáže v určitých detailoch aj odchýliť od doterajších náhľadov.

Táto kniha ( poz. Večné zákony ) nie je určená pre masy ani pre väčšinu, ale iba pre tých, ktorí pri jej čítaní pocítia, že práve toto hľadali. Tým, že nie sme všetci rovnako duchovne vyspelí, čo však nezávisí od množstva prečítanej literatúry, nie sme schopní prijímať rovnako čisté pravdy. Prvák na základnej škole predsa nedokáže pochopiť integrály, lebo nie je na to dostatočne zrelý a nemá ani potrebné znalosti z matematiky. Preto by bolo zbytočné mu ich vtĺkať do hlavy, i keď pre vedca sú nanajvýš dôležité.

V knihe som prezradila pôvodného Autora až neskôr, aby to nepôsobilo tak šokujúco a neuveriteľne. Najprv sa má čitateľ oboznámiť so stavbou stvorenia a večnými zákonmi, aby dokázal pochopiť podstatu a príčinu tohto spojenia.

• Vedeli by ste zdôvodniť, prečo ste boli vybratá práve vy na túto úlohu - priniesť ľuďom nové poznanie a odbúrať dogmy?

Prišiel čas, keď sa majú naplniť určité udalosti z posledného proroctva v Biblii - Zjavenia Jána. Keďže v ňom zohrávam určité úlohy, len mojou knihou ho mohol jeho pôvodca - Syn človeka otvoriť a zverejniť. Kto bude čítať knihu dôsledne a nielen útržkovite, pochopí súvislosti aj príčiny rozlúštenia spomínaného proroctva práve v tomto čase.

• Prečo ste museli v knihe odhaliť svoj pôvod? Myslím, že pre mnohých by bolo prijateľnejšie, keby ste zostali v očiach ľudí obyčajnou ženou.

Veď sa takou aj cítim, inak by som nemohla písať pre obyčajných ľudí. Odhalenie môjho pôvodu pred verejnosťou má vážny dôvod. Nové pokolenie má vedieť, prečo dôjde k súdu a kto bude po ňom jeho duchovným vodcom. Keďže bude v tom čase ešte len malým dieťaťom, identifikujú ho iba podľa jeho matky. Preto má nové pokolenie poznať jej pôvod a úlohy.

• Nebojíte sa, že tí, ktorí neuveria vášmu poslaniu a nepochopia ho, vás budú zosmiešňovať a nedajbože aj prenasledovať?

Už som z toho veľa zažila pred písaním knihy, počas nej a aj po jej dokončení. Boli by to ďalšie zväzky kníh a pre väčšinu omnoho zaujímavejšie ako táto, lebo by v nich bolo veľa záhadných a napínavých udalostí, súvisiacich s fyzickým napádaním, morálnym osočovaním, psychickým zavádzaním, vyhrážaním a aj čiernou mágiou. Sprvu som všetky tieto údery považovala za svoju zlú karmu, lebo som nechápala súvislosť s mojím poslaním. Až keď som sa dozvedela o svojom duchovnom pôvode, pochopila som, že som zo všetkého šťastne vyviazla nie náhodou. Po dopísaní knihy som bola uistená, že aj naďalej budem zhora chránená ako doteraz, a preto sa nemusím ničoho obávať. Keďže som túto pomoc a ochranu viackrát naozaj reálne pocítila, verím jej a nebojím sa. Kto si plní svoje poslanie, ten sa nebojí o svoju povesť ani o svoj život, lebo splnenie úlohy je pre neho prvoradé.

Dátum: 04.02.2018

Vložil: JAN.

Titulok: 20 rokovVčera večer som si uvedomil, že tohto mesiaca, to je už 20 rokov, keď som sa dostal k Večným zákonom. Teda ide pre mňa, v mojom živote, o významné výročie, nakoľko nastal pre mňa veľký obrat v tomto živote, začo buď Bohu veľká vďaka zato...

J.A.S.Dátum: 04.02.2018

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: Re:20 rokov

Pred dvadsiatimi rokmi bola v televízii Markíza v relácii ,,V tieni“ pani Natália de Lemeny – Makedonová s vystúpením o svojej knihe Večné zákony. Bolo to začiatkom februára – tretieho alebo štvrtého – presne už neviem, asi tretieho. Ale bolo to niečo, čo na mňa obrovsky zapôsobilo. Tým som sa vlastne dostal ku knihe Večné zákony a potom aj k Posolstvu Grálu.
Ďakujem Bohu za túto milosť!
Miroslav Ivánek

Dátum: 03.02.2018

Vložil: Jozef Potúček

Titulok: Abdrushin - Varovanie a povzbudenie ľuďom dobrého chcenia


Srdečne vás zdravím, dámy a páni.

Dnes ráno ma doslova čosi tlačilo k tomu, aby som sa prostredníctvom Slova Abdrushinovho vyjadril k prítomnosti vôkol nás.
Zrejme je to potrebné, a to nielen pre mňa samotného, ale aj pre všetkých tých, ktorí to dnes tiež nemajú „na ružiach ustlané“. Kto z nás ale má…?
Ja osobne keď sledujem súčasné dianie vo svete a mnoho „vidiacich“ ľudí, ktorí zvestujú to či ono, hoci aj správne a v dobrom chcení, prakticky všade v tých predpovediach chýba jedna základná podmienka pre naše duchovné prežitie a dôležitá informácia, ktorú pozemskému ľudstvu vo svojom Posolstve zanechal nielen Syn Boží - JEŽIŠ, ale aj Syn Človeka – IMANUEL:
ZNAMENIE SYNA ČLOVEKA a PRÍCHOD SYNA ČLOVEKA V OBLAKOCH!
Tesne pred vrcholom Prvej veľkej Očisty!

Bolo by dobré si uvedomiť aj to, že sa pohybujeme v čase Posledného súdu a v tejto dobe sa nechať odviesť do slepej uličky, môže niekoho stáť nielen pozemský život. Čas na naprávanie a rozuzlenie všetkých našich predchádzajúcich previnení sa totiž veľmi rýchlo kráti…

Samozrejme, nasledujúce úryvky, ktoré zaznejú v našich dušiach, sú iba časťou toho, čo si každý už podľa svojho vlastného uváženia môže samostatne doplniť zo SLOVA PRAVDY, aby úspešne prešiel mlynskými kameňmi prebiehajúcej Očisty.

Veľa síl na Ceste k Svetlu želá
Jozef Potúček, 3.2.2018


*******

Temno sa však sťahuje stále viac. Preto sa blíži čas, keď táto Zem bude musieť byť na nejakú dobu ponechaná vláde temna bez priamej pomoci zo Svetla, pretože si to ľudstvo vynútilo svojím chcením. Následky chcenia väčšiny ľudí museli privodiť tento koniec. Je to doba, ktorú smel kedysi vidieť Ján, kedy Boh zahaľuje svoju tvár.
Všade vôkol je noc. Avšak v najväčšej núdzi, keď všetkému i tomu, čo je lepšie, hrozí utonutie, začínajú svitať ranné zore! Svitanie však prinesie vopred bôle veľkej očisty. Táto očista je nevyhnutná prv, ako bude môcť začať záchrana všetkých vážne hľadajúcich.
***
Není-li jasného vědění o bytostném působení, není ani duchovního poznání! A bez jasného vědění o duchovnu a jeho působení nemůže vzniknouti ani poznání Boha!
***
Nemyslete si, že je tak snadné obstát v ústraní před věcnou spravedlností Boží! Pojmu nesmírné vážnosti tohoto slova jste ještě velice vzdáleni. KOMU JE MNOHO DÁNO, OD TOHO BUDE MNOHO POŽADOVÁNO! Vypalte si tento výrok hluboko do svých srdcí!
Volám k vám proto varovně ještě jednou: Prožívejte v utrpení bližního! Úplně se pak změníte. Prožívejte s těmi, kteří jsou vám úplně cizí! Nedopusťte, aby to dopadlo na ty, kteří jsou vám blízcí! Nebo na vás samé.
Jestliže to nepochopíte, pak je to vaše chyba, protože prožívání se nedá obejít. Bez skutečného prožívání není duchovního dozrávání!
Nuťte se proto vší silou k prožívání! Vmýšlejte se do cizího neštěstí, do cizí bolesti a probuďte tím v sobě milosrdenství. Pak se ve vás probudí RADOSTNÁ POHOTOVOST POMÁHAT tam, kde si to člověk ještě zaslouží. A jsou jich tisíce, MILIONY, kteří si to DNES ještě ZASLOUŽí!
***
Dobré chtění lidstva není nic platné, není-li toto chtění proměněno v čin – v čin lidmi samotnými, dříve nežli předstoupí před Boha s novými prosbami!
***
Úder k osvobození pravého ženství může nyní přijíti jen shůry! Lidstvo samo již tak učinit nemůže, protože se příliš zapletlo a zotročilo.
Zde nepomohou již zákony nebo nové formy. Záchrana jest pouze a jedině v pochopení všech prazákonů stvoření. Musíte konečně přijmouti Pravdu takovou, jaká skutečně jest – ne jak jste si ji vymyslili, když jste byli tak přístupnými našeptávání Lucifera.
***
Já však k vám dnes volám:
Nikdo pak nebude moci ke mně, jedině skrze Slovo! Jen svaté Slovo otevírá lidem bránu ke mně. Na zemi i v duchu.
Kdo chce ke mně přijít, ten musí již nést Slovo Poselství v sobě pevně a věrně! To si dnes vezměte s sebou!
***
Volám vás k bdělosti! Jednejte nyní! Myšlenky jsou vaší velikou mocí, jíž musíte všechno vyvolat! Moc, kterou tím budete vykonávat, je na zemi nedosažitelná, nepřekonatelná nepřáteli, poněvadž s tím je úzce spojena celá útočná síla duchovních bojovníků, kteří slouží Světlu! Tato síla se rozvine až do nejtěžších hrubohmotných říší!
Zostřete proto své myšlenky proti všem nepřátelům, proti všemu zlu, proti všemu temnu, zostřete je k věrné stráži a k silnému boji!
Neprovozujte s tím žádné nedbalé dětské hříčky! Jste nyní meči, jste nyní kopími, neboť svatá síla Božského Světla, jež vás k tomu určila, vede ke konečnému vítězství ve ztrnulé hrubohmotnosti tohoto světa!
Proto nechť nyní působí zákon, že meče myšlenek, které v budoucnosti nevytasíte v obraně proti nepříteli, a kopí vašeho chtění, které nechcete vrhnout do temnot k jejich zničení, budou silou Světla namířeny na vás samotné, aby ničivě zasáhla toho, kdo je příliš líný a příliš zbabělý vést je Bohem chtěným způsobem!
Bez odkladu má být Světlo ve stvoření! Již dlouho se v něm mohlo zdržovati temno.
***
Nyní přišel čas, v němž se člověk na zemi musí otevřít Slovu Božímu, což je totéž jako vpravení se do stávajících, stvoření udržujících a povzbuzujících zákonů nejsvětější vůle Boží!
Není pro celé lidstvo žádné jiné cesty ani jiné pomoci! Musí poznat a vpraviti se nebo zahynout; neboť soud je zde! žádný člověk vám nyní již v nadcházející nouzi neporadí ani nepomůže. Jedině Bůh!
***
Pro každého pozemského člověka přijde proto nyní hodina jeho nouze, kdy bude Slova velmi potřebovat!
Já a Slovo jsme jedno! Kdo zná tedy mé Slovo, ten zná i mne. Osobní setkání není při tom nutné, neboť takový člověk obdržel tím duchovní spojení se mnou; je jedno, zda si je toho vědom nebo ne. Člověk, který přijal mé Slovo, přijal i mne a je se mnou spojen.
Kdo je však takovýmto způsobem spojen, nemůže býti odvlečen temnotami. Temnoty nemohou ho s sebou strhnouti do říši rozkladu, kam jsou samy nyní vytlačovány tlakem Světla!
A tato hodina nouze stane se rozhodujícím okamžikem pro každého lidského ducha!
***
Pochopíte, oč jde? Vám chybí přesvědčení o všemohoucnosti Boží, která je s vámi, působíte-li ve službě Grálu! A nedostatkem tohoto přesvědčení podvazujete účinky, které by se vámi musely vítězně projeviti ve veškerém vašem konání a dokonce i ve vašem myšlení!
Kdekoliv jste sraženi zpět, všude, kde z vašeho jednání a chtění nevyzařuje bezpodmínečné vítězství, jste sami vinni; chyběla vám síla přesvědčení, s níž musíte zvítězit!
Vy sloužíte Bohu svým chtěním, svými činy a Bůh jest s vámi, stojíte-li pevně v Jeho vůli a nestavíte-li mezi to vůli svou!
A kdyby se všechny mocnosti této země proti vám spojily, nic nepořídí, pokud vy následujete a provádíte to, co vám určuje vůle Boží.
***
Až se teď náhle zřítí všechno, oč se národy dosud opíraly, až zmizí víra v moc peněz i důvěra ve vědění rozumu a především, až zmizí poslední záblesk domněnek o lidské důstojnosti, pak ... pak nadejde váš čas, vy nositelé svatého kříže! Budete hlásat, musíte hlásat Pravdu, kterou znáte, neboť lidé budou ji od vás očekávat, budou o ni prosit a budete-li se zdráhat, budou ji od vás požadovat!
Buďte proto nyní připraveni! Doba přivede k vám lidstvo blíže! Nadejde vysokým duchovním vedením a jako samozřejmost! Jestliže neuhnete tomuto proudu, splníte svou povinnost! Blíží se to k vám! Buďte odvážní, hrdí a svobodní! Nežebrejte o přízeň lidí, nýbrž dávejte tam, kde vás budou o to prosit!
Na celé čáře zvítězíte, neboť s vámi je ona pomoc, jejíž moc je nejvyšší a se kterou se na zemi nemůže nic měřit!
Vy budete vítězi, neboť taková je vůle Boží!
***
Radujte se proto vy, kteří jste do sebe přijali mé Poselství, neboť vám zaslíbilo vítězství a přinese mír. Připravte se nyní, lidé, abyste pomáhali, abyste na NOVÉ zemi budovali také NOVÉ království! Království Boží tisíce let, v němž zlo a temno nenaleznou již žádný prostor!
***
A naplní se zaslíbení proroka, že přijdu v oblacích a oni uvidí mé Jméno a poznají mě!
A vystavím vám chrám vašeho Boha a Pána zde na zemi a budu vaším Králem, který vás bude povždy spojovat se silou z Ducha, jestliže ponesete v sobě vůli ke vzestupu.
Přijďte a následujte mne, neboť jsem zde!

*******

Dátum: 03.02.2018

Vložil: JAN.

Titulok: A Slovo prináša súd!Niekoľko potrebných slov z Posolstva Grálu:

Minul čas snění. Slovo přináší soud! Samočinně rozděluje lidské duchy v různorodosti jejich pochopení. Toto dění jest opět tak prosté a přirozené, že bude pro největší počet lidí až příliš prosté. Proto zase v něm nepoznají velký a mocný soud, který tím začíná.

Soud jest ve dnech tohoto prvního rozdělení všech lidských duchů a způsob přijetí nového Božího slova provede toto rozdělení! Soud není teprve v pozdějších následcích, které se připojí k rozdělení. Pak musí každý dokonati cestu, ke které se rozhodl, načež najde svou odměnu nebo trest.

Avšak aby se všichni lidé ještě jednou předem vyburcovali a dala se jim příležitost k vážnému přemýšlení, ve kterém mnohý snad přece ještě sáhne po onom záchranném laně, které jedině vede z těchto nížin, nastanou události a dění tak těžkého rázu, jak se o nich zatvrzelému lidstvu ani nesní, že by byla tak blízko. Jak snadno bylo by se dalo tak mnohé ještě uspořiti! Ale teď jest již příliš pozdě. Kéž jest mnohým toto zdrcující dění ještě ke spáse. Jen když při tom konečně nahlédnou nicotnost falešných proroků a vůdců, na které se dnes tak silně spoléhají. Nastávající dobu přetrvá vítězně jen Pravda a záhy dá poznati VUDCE určeného Bohem, kterému jedině jest dána síla, aby pomohl v duchovní i pozemské bídě, plné zoufalství.

ABDRUSHIN - Lidský tvor.

Dátum: 03.02.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:A Slovo prináša súd!


Pravý Vodca...:

Pohleďte vzhůru! Jakmile se ohlásili neúprosní předchůdci jeho příchodu, kteří pro něho odstraňují s cesty překážky, které na ni nahromadila lidská ješitnost, spadne rouška s očí mnohých, jimž jest dopřáno milosti, aby ho takto poznali! Hlasitě budou pak muset podávati svědectví, nuceni k tomu silou Světla.

Ani jediný z dnes ještě tak četných falešných proroků i vůdců nemůže obstáti vůči Němu! Neboť v obou vznešených znameních, jichž nemůže nositi nikdo kromě Syna Božího a Syna Člověka, mluví Bůh sám pro svého služebníka! Všechna moudrost lidská musí nad tím oněmět. –

Dávejte pozor na tuto hodinu! Bude bližší, než si všichni myslí. Abdrushin - Světový učitel.

"BDEJME TEDA!" A hlásajme príchod Kráľa Kráľov a Pána pánov IMANUELA!

J.A.S.

Dátum: 30.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Superspln MesiacaVraj má ísť o Superspln Mesiaca, ktorý sa má zajtra odohrať na oblohe, ktorý budú môcť pozorovať ľudia na opačnej strany pologule:

Měsíc bude v úplňku ve středu 31. ledna ve 14:27 SEČ. Vzhledem k tomu, že tou dobou projde zemským stínem, uvidí na opačné polokouli, než je Evropa, úplné zatmění Měsíce. Fotografie a případný přenos jistě uvede např. server Spaceweather.com. Informace k zatmění najdete např. na Timeanddate.com. Nezapomeňte, že v již letos v létě nás čeká mimořádné úplné zatmění, 27. července projde Měsíc středem zemského stínu! Informace najdete ve speciální sekci našeho webu.

A ešte dva úkazy na oblohe:

Kometa C/2016 R2 (PanSTARRS) s Plejádami, predvádza nádherné divadlo: https://www.astro.cz/clanky/ukazy/5-vesmirny-tyden-2018.html

Tato slabá kometa nám v posledních týdnech předvádí fascinující divadlo, především v podání fotografií a animací několika výtečných astrofotografů, jakými jsou Michael Jäger, který ji fotí z Rakouska, nebo Gerald Rhemann, který má na focení pronajat přístroj v Namibijské farmě Tivoli.
V těchto dnech se kometa přibližuje hvězdokupě Plejády, ovšem i fotograficky to bude výzva je vedle sebe zachytit. Kometa bude pár stupňů daleko a je hodně slabá. Sama kometa má intenzivně modrý vzhled, což naznačuje převahu ionizovaného oxidu uhelnatého v okolí. Ten je pak odfukován slunečním větrem a tvoří nádherné struktury modrého iontového ohonu. Podle animací je patrné, že kometa se zřejmě rychle točí a vybrané aktivní oblasti jejího jádra zásobují ohon novými částicemi.

Vícenásobné hvězdy u sigmy Orionis:

Aktuální díl pořadu Noční obloha nás zavede jen kousek pod pás Oriona, kde najdeme krásnou čtyřhvězdu, sigmu Orionis. Celou čtveřici hvězd zde rozlišíme poměrně snadno pomocí dalekohledu. Hvězdný katalog vícenásobných systémů Struve jí eviduje pod číslem 762. A hned vedle ní, jak je vidět i na vedlejším obrázku, najdeme ještě systém Struve 761, kde snadno odhalíme další tři hvězdy (a slabou nedalekou čtvrtou). Tak to zkuste. Hledat můžeme od levé části pásu Oriona, od hvězdy Alnitak (zety Orionis), s nedaleko ležící mlhovinou Plamínek. Sigma leží kolmo na pás Oriona jižním směrem.
https://www.astro.cz/clanky/ukazy/5-vesmirny-tyden-2018.html

Zdroj: https://www.astro.cz/clanky/ukazy/5-vesmirny-tyden-2018.html

J.A.S.
Dátum: 31.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Superspln MesiacaEšte dodám, že ide o zvláštny úkaz, podobný sa odohral poslednýkrát pred 150 rokmi, keď vtedy ako aj ten dnes bude modro červený super spln....

Dátum: 27.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Dobrá správa dňaZeman to vyhral....Teším sa veru z toho, temno prehralo....A už bude len, verím tomu, prehrávať....J.A.S.

Dátum: 28.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Dobrá správa dňaJeden zaujímavý údaj z týchto volieb prezidenta ČR: Volieb sa zúčastnilo 66,60% voličov...

J.A.S.

Dátum: 28.01.2018

Vložil: Kamé

Titulok: Re:Dobrá správa dňa

Ani nevíte, jakou radost jsem já a moje rodina měli ze Zemanova vítězství, zasloužili jsme se o vítězství i Pravdy, lidskosti a spravedlnosti. Nedivím se, že i Vy se z tohoto těšíte, jsme na jedné lodi. Je to opravdu krásný čas.
Společně s Drahošem prohráli také všichni ti intrikáni, lidé slabého ducha a sluníčkáři, kteří nebyli a nejsou s to poznat opravdovost a zmohou se pouze na odporné útoky a pyšná slova. Jak známo z Bible, pýcha předchází pád a temno v čele s médii si skutečně pád zasloužilo.

Dátum: 29.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Re:Dobrá správa dňaTak je....:O)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok