Fórum - november 1998

Dátum: 19.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Až bude...Dve vety z PG, kedy až začne všeobecný vzostup ľudstva:

"Teprve tehdy, až bude zlo řádně vypleno, bude otevřena cesta k všeobecnému vzestupu. Ne dříve. A tento vzestup bude pak trvalý, protože bude v sobě chovati životnost ducha, což dosud bylo vyloučeno" Citát z prednášky - Bylo jednou...!

J.A.S.


Dátum: 15.01.2018

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: pekné video...

Zdravím vospolok..
...skutočne pekné video...

https://www.youtube.com/watch?v=Hfo-fXrwmFk

Dátum: 07.01.2018

Vložil: JAN

Titulok: Modlitba za Slovensko.Viem jedno hniezdo.
Rád ho mám.
V ňom ako v Božej sieti
je mnoho otcov, mnoho mám
je mnoho mnoho detí.

To hniezdo uvil Stvoriteľ.
A sám aj určil, komu,
koho tam pozve prebývať,
do človečieho domu,
kto si bude smieť odomknúť
i zamknúť bránu,
kto pluhom krájať ako chlieb
zem Bohom darovanú.

Viem jedno hniezdo, rád ho mám.
Hreje ma dňom i nocou,
vystlaté mäkkou vravou mám
a mozoľami otcov.

Môj dobrý Bože, zhliadni naň.
Stráž mi ho neustále.
Ach, aspoň Ty ho, Veľký, chráň,
Keď si ho stvoril malé.


Milan Rúfus

J.A.S.

Dátum: 07.01.2018

Vložil: Jozef Potúček

Titulok: „Oslavy“ 25. výročia vzniku SR versus skutočne dôstojné oslavy 20. výročia vzniku SR

„Oslavy“ 25. výročia vzniku SR
versus
skutočne dôstojné oslavy 20. výročia vzniku SR

Okrúhle 25. narodeniny! Ak už sme sa raz rozhodli a bratsky sme sa v mieri rozišli v rámci Československa, čím sme sa navždy stali vzorom pre celý svet, máme sa snáď teraz za to hanbiť?!
Prestaneme si pripomínať a oslavovať historické míľniky našich národov a budeme čoraz menej spomínať na stáročia trvajúci národno-oslobodzovací boj, ktorý vyústil do plnej národnej štátnosti?

Presvedčme sa sami, čo sa zmenilo nielenže za 25 rokov existencie samostatného Slovenska, ale iba za púhych 5 rokov!
Pozrime sa spoločne na ten posun k okraju priepasti a zamyslime sa hlavne nad tým, ako vlastne to importované a zničujúce multi-kulti a gender myslenie, resp. EU politická korektnosť spojená s násilným a protiľudovým smerovaním Slovenska do akéhosi „jadra“ zmenili celkové nálady v spoločnosti iba za 5 rokov, ako sa medzi nami skryte plazí „šedo-hnedý had = občan EU“ a zradne sa vtiera do národného povedomia. MÁRNE!

Začiatkom roka 2013 sa oslavovalo - 20. výročie vzniku SR – v Slovenskej televízii (RTVS), v priamom prenose! Začalo to básňou „Modlitba za Slovensko“ od Milana Rúfusa, pokračovalo to okrem iného spomienkami na dobyvačné neúspechy Rimanov, hovorilo sa tam o víťazstve kresťanského kríža nad osmanským polmesiacom pri Viedni, spomínal sa tam nielen vznik Československa, ale aj prvej Slovenskej republiky, atď.
Hoci doleuvedený oslavný dokument, nahovorený skvelým hercom Dušanom Jamrichom, pod názvom „20. Výročie vzniku SR“ vyrobila (čuduj sa svete!) začiatkom roka 2013 práve RTVS, môže to dnes oprávnene vzbudzovať dojem, že k nám prichádza úplne z inej krajiny a preveľmi vzdialenej doby… A pritom je to iba 5 rokov!
https://www.youtube.com/watch?v=Mt3eE8tRhJI
https://rutube.ru/video/b711dfb767ff8659d60bac489f6def63/

A dnes, tesne po 1.1.2018, je to ako?
Všetko slovenské a národné už nie je v niektorých tzv. vysokých kruhoch, ktoré by chceli viesť Slovensko, „IN“! O tom svedčí, až na výnimky, celé štandardné politické spektrum, ale aj prezidentské slávnostné odovzdávanie najvyšších štátnych vyznamenaní viacerým tzv. Slovákom, ktorí samostatné Slovensko pred 25-timi rokmi vôbec nechceli a tento svoj názor doteraz nezmenili! Presvedčte sa sami:
https://www.hlavnespravy.sk/pred-25-rokmi-osobnosti-spisali-peticiu-proti-vzniku-slovenskej-republiky-pozrite-si-ich-zoznam/1265108

Slzy potupy, slzy žiaľu a bolesti ponižovaného a zbedačovaného národa sa postupne menia v ohni svätého hnevu…!
Však aj tie bytosti prírody, ako keby vedeli, čo sa bude v Bratislave na Nový rok 2018 diať, sa už na to nemohli prizerať, a tak nám Matička Príroda zahalila hlavné mesto Slovenskej republiky na prelome rokov 2017/18 do nepríjemnej, hustej hmly.
A čo verejno-právna Slovenská televízia (tá istá RTVS) – na 25.výročie samostatnosti Slovenska? Akým vývojom prešla iba za posledných 5 rokov? Spĺňa požiadavky svojich zamestnávateľov, čiže platcov koncesionárskych poplatkov a daňových poplatníkov?
Skúste ešte inde hľadať a zadať si napríklad v google alebo na youtube „25. výročie Slovenskej republiky“….. a zaplačete!
Naozaj výstižná symbolika „slepej uličky“, do ktorej Slovensko chcú vohnať...

Vari za toto bojovali a obetovali sa naši slovenskí velikáni, národní hrdinovia a vlastenci ?!

Hoj, MOR HO! Detvo môjho rodu, kto kradmou rukou siahne na tvoju slobodu!
Povstaňte, noví Chalúpkovia, Bottovia, Štúrovia, Štefánikovia a ďalší slovenskí hrdí junáci, pretože už ani vlastnú samostatnosť a suverenitu našej vlasti si dnešní mocipáni a ich lokaji vôbec nevážia!
SLOVAČ! SLOVENSKO JE NAŠE! MY SME TU DOMA!
… MOR TY LEN, A VOĽ NEBYŤ, AKO BYŤ OTROKOM!

Dátum: 07.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:„Oslavy“ 25. výročia vzniku SR versus skutočne dôstojné oslavy 20. výročia vzniku SRObrazom, tí čo nechceli a ani dnes nechcú...., hoci vyznamenanie, od nie prezidenta si nejeden na 25, výročie SK zobral z jeho rúk:

uploads.disquscdn.com/images/b39f02a1c15bb8d22ffb342fccc5f0977f5dd6f905b8da1008780b073e8666ea.jpg

uploads.disquscdn.com/images/a2508ef0ad74e8f4173c2ea658ea41027bf66f5e88818ce63f22239f7fd94068.jpg

Dátum: 06.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Z InternetuTiež zaujímavé...:

Rotačná rýchlosť Zeme nie je konštantná a nikdy ani nebola. V priebehu dlhých časov sa rotovanie Zeme okolo vlastnej osi kontinuálne spomaľovalo a aj naďalej spomaľuje.

Pochopiteľne, že len extrémne pomaly. Spomaľovanie rotácie zároveň znamená aj predlžovanie dňa.

Pred 400 miliónmi rokov trval deň 22 hodín. Pred 4 miliardami rokov trval deň len okolo 12 hodín.

Spomaľovanie zemskej rotácie spôsobuje niekoľko faktorov. Hlavným faktorom brzdného účinku sú morské prílivy a odlivy.

Geológovia robili analýzy všetkých zemetrasení za posledných 117 rokov, ktoré boli silnejšie ako 7 stupňov na Richterovej stupnici. Pritom objavili niečo katastroficky hrozivé.

Okrem horeuvedeného extrémne pomalého trvalého znižovania rotácie Zeme existuje ale aj tzv. krátkodobé spomaľovanie zemskej rotácie, ktoré má cyklický charakter. Opakuje sa s periódou každých 25 až 30 rokov a trvá 5 rokov a práve v poslednom, teda piatom roku prichádza k mimoriadne zvýšenému počtu silných zemetrasení.

Po uplynutí piateho roku sa rotácia Zeme opať vráti na hodnotu, akú mala pred piatimi rokmi. Dôvod tohto dodatočného cyklicky sa opakujúceho spomaľovania rotácie je neznámy.

Aký spôsobom a prečo je práve piaty rok zodpovedný za tento fenomén, to zatiaľ veda nevie.

Jedna hypotéza vychádza z toho, že dodatočné krátkodobé spomaľovanie rotácie, ktoré sa naviaže na dlhodobé konštantné spomaľovanie rotácie, spôsobí veľmi silné pnutia v zemskej kôre, a tie potom na viacerých miestach vyústia do intenzívnych zemetrasení.

Nakoľko rok 2017 je štvrtým rokom zmieneného cyklu spomaľovania rotácie, tak budúci rok bude piatym rokom. Z toho dôvodu sa geológovia obávajú zvýšeného počtu silných zemetrasení v roku 2018 a počítajú s tým, že ich bude 25 až 30.

Teraz sa pokúšajú – čo je nesmierne ťažké – analyzovať, kde by mohli vypuknúť. Ale určiť ešte aj ich približný čas, to je nemožné.

https://romanbednar.blog.pravda.sk/2017/11/30/zem-znizila-rotaciu-velke-katastrofy-r-2018-mam-reakciu-z-mk-m-madaric-to-nebol/


Dátum: 05.01.2018

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: Rozhovor s Vladimírom Mečiarom v Extraplus

Podávam ďalej info: V januárovom čísle časopisu Extraplus je obsiahly rozhovor s pánom Vladimírom Mečiarom s názvom ,,Reštart treťou silou".

Dátum: 05.01.2018

Vložil: Michal Lazor

Titulok: Re:Rozhovor s Vladimírom Mečiarom v Extraplus

Idem to kúpiť. Ďakujem :)

Dátum: 05.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Re:Rozhovor s Vladimírom Mečiarom v ExtraplusTiež si rád prečítam....

Dátum: 06.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Re:Re:Re:Rozhovor s Vladimírom Mečiarom v ExtraplusAko vravím, jeho poslanie pokračuje ďalej, ozaj to nie je dobre s týmto národom, že on ešte musel opäť zasiahnuť, tesne pred koncom všetkého stáreho....

Podporme ho svojími myšlienkami, aby ozaj neostal v tom sám, máme teraz k tomu jedinečmú možnosť, možnosť skrze to, si niečo vyrovnať...J.A.S.

Dátum: 04.01.2018

Vložil: Michal Lazor

Titulok: Konečneeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pozor priatelia !!! Revolučný a abolútne prevratný oznam !!! Prečítajte si dané vyhlásenie od samotné šefredaktora Zem a Vek, čo sa chystá v revolučný rok 2018. Po prečítaní môžem povedať iba jedno. Chvála Bohu a konečne !!!!!!!!!! Zdieľajte to, šírte to a hovorte o tom čo najviac.

Milí priatelia i nepriatelia,

namiesto novoročného blahoželania, ktorých všetci dostávame v plnej hojnosti sa s vami chceme podeliť o víziu na rok 2018.

Nedávno sme sformovali politickú platformu, ktorá v roku 2018 aktívne vstúpi do verejnej diskusie o budúcnosti našej vlasti. Jej prioritou bude motivovať a informovať ľudí rezonujúcich s ideami tejto platformy. Tá postaví svojho prezidentského kandidáta vo voľbách v apríli 2019. Jeho priority bude počas roku 2018 platforma veľmi dôsledne a intenzívne formulovať a zároveň šíriť v čo najmasívnejšom rozsahu. Už dnes vieme, že základné princípy, ktoré kandidát Slovensku ponúkne, budú nasledovné:

1. Výrazné posilnenie kompetencií prezidenta, spolu s jeho významným poradným tímom v oblasti vnútornej aj zahraničnej politiky

viac na https://zemavek.sk/zasadna-zmena-slovenska-2018/

Dátum: 03.01.2018

Vložil: Jozef Potúček

Titulok: prednáška V.Mečiara s harabinom o práve - komplet

kompletné je to na:
https://vimeo.com/244429054

Dátum: 03.01.2018

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: Re:prednáška V.Mečiara s harabinom o práve - komplet

Vďaka!

Dátum: 02.01.2018

Vložil: Jozef Potúček

Titulok: Rozprávka o bratských národoch v srdci Európy (alias 25 rokov vzniku Českej republiky a Slovenskej republiky)

Rozprávka o bratských národoch v srdci Európy
(alias 25 rokov vzniku Českej republiky a Slovenskej republiky)

Kde bolo, tam bolo, žili v srdci Európy malé bratské národy. Boli svojím počtom síce malé, ale spoločne patrili k jednej veľkej rodine Slovanov.
Keď po čase dozreli podmienky, začali sa rodiť dva nové samostatné štáty, ktoré sa rozhodli kráčať popri sebe síce spoločne, ale každý z nich nezávisle a slobodne.
Pre národy Čechov, Moravanov a Slezanov sa rodila Česká republika; pre slovenský národ sa začala rodiť zase jeho nová vlasť – Slovensko.
Novovzniknuté štátnosti na východ, aj na západ od rieky Moravy, sa rodili veľmi ťažko, v podmienkach, kedy ich ani doma ani vonku mnohí nechceli.
Ale na šťastie na obidvoch stranách stáli na čele chrabrí bohatieri Václav a Vladimír, ktorí sa dohodli priateľsky a rytiersky na mierovom rozchode, a hlavne na ďalšej najužšej spolupráci medzi týmito bratskými národmi.
Napriek lživým a finančne nákladným nenávistným kampaniam organizácií a ľudí, platených najmä zvonku, ktorých život spočíva iba v ničení, v chamtivosti a zlobe, sa rozišli tieto malé slovanské národy kultúrne, bez boja a bez zloby, čím sa stali vzorom pre celý svet.
Prešli svojím detským vekom, vyrástli a napriek neprajníkom dospeli.

Dňa 1.1.1993 sa narodili dve deti, dve štátnosti – česká a slovenská. Dnes majú spoločne 25 rokov svojho života. Štvrťstoročie uplynulo, a hoci sa tu oslavuje už všetko možné a nemožné, oficiálne štátne oslavy 25. narodenín príkladného mierového susedského spolunažívania a dospievania akosi vidno nebolo.
Pokiaľ sa dívame objektívne na naše spolužitie v rodine európskych národov, tak drvivá väčšina v súčasnosti konštatuje, že nikdy sme nemali tak blízko k sebe ako dnes. V slobode a nezávislosti sa rozvinuli predovšetkým naše vnútorné klady a schopnosti.
Akým vývojom prešli obidve krajiny, ako dospievali a kto všetko ich vlastne vychovával po narodení? Boli to vždy takí istí chrabrí bohatieri, ako Václav a Vladimír?
Žiaľ, musíme konštatovať, že na čele obidvoch štátov sa po ich zrode presadzovali čoraz viac nepraví a falošní vychovávatelia a vodcovia, práve takí, ktorí pôvodne boli proti samostatnosti týchto národov. Dialo sa tak aj vďaka narastajúcej naplánovanej beznádeji, apatie a ľahostajnosti sklamaného a oklamaného ľudu.
Pred 25. narodeninami obidvoch štátov sa bohatieri Václav a Vladimír znovu prekvapujúco stretli v decembri 2017 v Prahe, aby vysvetlili našim bratským národom mnohé, čo neprajníci slobody a Pravdy nechceli, aby verejne odznelo. Odznelo a každý sa môže slobodne rozhodnúť...

V Čechách si ľud uctil svojho bohatiera Václava aspoň tým, že ho ustanovil dvakrát svojím prezidentom. Treba tu len a len zagratulovať.
A na Slovensku? V deň 25-tych narodenín rozdával padlý anjel slovenské najvyššie štátne vyznamenania niektorým takým, ktorí vlastne zrod samostatného Slovenska pred 25-timi rokmi ani nechceli, čím bolo pošpinené aj meno slovenského velikána Ľudovíta Štúra.
A bohatier Vladimír? Akoby sa znovuzrodil, opäť hovorí a vysvetľuje národu – kaviarenskí povaľači sú v šoku! Padlí rytieri a zaplatení lokaji na Slovensku za finančnej pomoci zo zahraničia poriadajú na architekta a zakladateľa druhej slovenskej štátnosti doslova hon ako na lovnú zver a pokúšajú sa ho úplne umlčať.
Ľud na Slovensku sa nemá dozvedieť Pravdu! Podarí sa im to?
KTO MÁ UŠI, TEN POČUJE, KTO MÁ OČI, TEN VIDÍ, KTO MÁ SRDCE, TEN CÍTI!

Čas plynie, život ide ďalej, Božie mlyny melú pomaly ale isto.
Nejednu bitku medzi dobrom a zlom vyhralo temno a jeho služobníci. Avšak KONEČNÉ VÍŤAZSTVO, tak ako v každej normálnej rozprávke, bude oslavovať jedine LÁSKA, PRAVDA A SPRAVODLIVOSŤ !

Dátum: 03.01.2018

Vložil: Miroslav Ivánek

Titulok: Z prednášky pána Vladimíra Mečiara na konferencii o právnom štáte

Chcem do nového roku 2018 zaželať všetko len to najlepšie.
Dvakrát som sem dal link na video na youtube z prednášky pána Vladimíra Mečiara o právnom štáte zo dňa 27.9.2017 a dvakrát bolo to video na youtube zablokované a to z dôvodu upozornenia na porušenie autorských práv.
Podľa môjho názoru sa natíska otázka – kto teda vlastní autorské práva na video z prednášky pána Vladimíra Mečiara? Keď si otvoríte stránku pána Vladimíra Mečiara – z prvej ruky , tak zistíte, že aj tam je video z tejto konferencie z jeho prednášky nedostupné ...
Z tejto konferencie sú ale dostupné čiastkové videá, kde chcem upozorniť na jedno, kde pán Mečiar okrem iného hovorí: ,, ... a toto je dôvod, prečo tu stojím dneska pred vami a nie posledný raz ...“:

https://www.youtube.com/watch?v=zPcFsvWjy7c

Dátum: 01.01.2018

Vložil: Jozef Potúček

Titulok: Facebook - Priatelia pána JUDrVladimíra Mečiara - tvorcu novej Slovenskej Republiky!

Dávam do pozornosti Facebook, kam sa treba prihlásiť, ak chcete čítať a písať príspevky:
Priatelia pána JUDrVladimíra Mečiara - tvorcu novej Slovenskej Republiky!
https://www.facebook.com/groups/114365732540521/

Dátum: 01.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Nový rok 1935Tak opäť som započal Nový rok čítaním Božieho Slova, čítaním jedinej prednášky od ABDRUSHINA, ktorá jediná má názov Nový rok - Nový rok 1935...Uvádzam ju tu v plnom znení...Verím, že aj Vám veľa napovie, lebo až včera som si uvedomil, že len táto jediná prednáška nesie taký názov - Nový rok, na Silvestra, tesne pred započatím Nového roka 2018:

Nový rok 1935.

Zase Nový rok! Při každé změně roku ptá se člověk, co mu asi přinese tento nový rok? Jeden se ptá vážně a tiše sám sebe, když zvony na Silvestra znějí, druhý s tísnivou bolestí v srdci a mnozí v bezstarostných žertech v rozjařené společnosti za veselého smíchu, nebo i v opilosti a bujnosti volají vyzývavě svůj osud, aby lehkomyslně poodhrnuli závoj, aby vzdorně odkryli to, co je mu vyhraženo.

Největší část lidí má dnes v srdci zlobu, nenávist a závist vůči spolulidem, kterým nepřejí nic dobrého. Skrytě myslí na utrpení a zničení, pomstychtivě kují plány, které mají být uskutečněny v novém roce.

Jen nemnozí, jen několik lidí tiše sepne své ruce v pokorné modlitbě, aby se v duchu vděčně přiblížili k Bohu a poděkovali za milostiplné vedení ve starém roce! Děkují za to, že směli prožít bolesti i radosti, které vzbudily jejich ducha a daly rychleji uzrávati poznání.

Tak vlní se na začátku nového roku myšlenkové formy jedna přes druhou. Směs jedu a lehkomyslnosti, povrchností a žádostí všeho druhu, touha po panování lží a podvodem … jen jedno chybí: čistá touha po opravdovém míru, který vyrůstá z pokory a úcty k Bohu! Touha po míru pro mír. Toho už pozemský člověk v sobě nemá. On už vůbec nemůže být bez sobeckých myšlenek. –

Poslední Boží volání zase doznělo nad lidmi a oni žijí dál v bláznivém bludu, že všechno na zemi má se řídit podle jejich vůle, dokonce i Bůh, jejich Pán – jestliže ho ještě uznávají.

Nyní přišel nový rok, rok, který jim přinese překvapení a prožití, že jejich vůle je ničím proti všemohoucí vůli Boží, která zlomí každý odpor a srazí je na kolena. Lidé přestanou vyvolávati svou svévolí utrpení ve světě; neboť se musí zoufale bránit valícím se proudům plodů svých vlastních provinění.

Rok, který dnes začíná, přinese hrubohmotná vybavení, která budou pozemským lidem viditelná, která budou cítit a hmatat a přes která již nebudou moci nedbale přecházet jako přecházejí dosud všechna duchovní dění. Ve všech zemích a všude vzejde veliká žalost a naplní se slova, která jsem v posledních letech výstražně pronášel!

A ona se naplní! Každé slovo!

Každé slovo! Jak často mě již lidstvo zahrnulo posměchem a výsměchem, když jsem varovně říkal tak mnohé, co se zdánlivě ihned nesplnilo. Stoupenci stali se z toho důvodu pochybovačnými a vlažnými a mnohý, kdo to myslel dobře, radil, že bych takové věci neměl ani říkat, protože to zmenšuje hodnotu učení anebo dokonce musí ji zkazit.

Tito chytří lidé netušili, že jsem tak musel mluvit, že to bylo ode mne splnění a že jsem při tom nemohl dbáti na mínění lidí, lhostejno, jestli to mysleli přátelsky nebo nepřátelsky.

Nesměl jsem dbát ani posměchu ani nepřátelství. Musel jsem nechat všechno přejít a také klidně přihlížeti, jak se ode mne odvrátil i takový stoupenec, který měl v sobě veliké podmínky pro službu Grálu; musel jsem tak mluvit i nadále, protože jsem tím splňoval a pro toto splnění jsem na zem přišel!

Lidé nevěděli nebo nevěřili, že já jsem živý zákon sám a živé Slovo, Boží Slovo, které neprorokuje, ale které je tvořivé, pratvořivé: Čin!

A kdyby mě celý svět trvale zasypával posměchem a vysmíváním a kdyby se byli všichni pochybovačně ode mne odvrátili, byl bych přece mluvil, aniž bych vynechal jediného slova, tak jak jsem to učinil; protože v těch slovech bylo svaté splnění!

Působím-li ve všemohoucí vůli Boží, jíž jsem já sám, čím je mi posměch lidstva! Proč bych dbal pochybovačné lidské malichernosti, shovívavého usmívání nebo také nenávisti pozemských lidí!

Znám jen poslání svého Otce a nic jiného! A toto bude mnou splněno, ať již s uznáním, nebo bez uznání.

Říkal jsem často: Mé Slovo jest čin! A přece si nikdo nikdy neučinil o tom správné představy. Byla to jen vina lidí samotných. Mluvil-li jsem o soudu, měli za to, že je to jen proroctví a čekali na brzké splnění, jestliže naslouchali mým slovům s důvěrou. Ti ostatní čekali jen na to, aby mne mohli napadnout, když se nic nesplní v době, kterou si oni při tom mysleli.

Ani jeden z lidí nevěděl, že mým Slovem ihned nastalo také dění, které ve světovém soukolí vyvstalo jako zrozené. Nebylo to přece jen lidské slovo, nýbrž Slovo Boží, které působí tvořivě v okamžiku, kdy bylo promluveno a které ve své činnosti nikdy neustane, až se úplně naplní!

Zatím co mnoho lidí přijímalo má slova jako proroctví, byla tato slova již prvními ranami soudícího meče Božího proti všemu lidstvu, které se domýšlelo býti chytřejší a moudřejší než Bůh sám. Chtělo žít jen podle své vůle a dokonce se odvážilo všechny Bohem z nejsvětější lásky vyslané pomocníky vítat posměchem a vraždit.

V době, kdy mne a mé Slovo ve své nevědomosti zesměšňovali, běželo totéž Slovo živě působíc svými drahami v celém stvoření, aby na konec, při uzavření kruhu, vracelo se zpět k zemi, odkud vyšlo a při tom dusilo a ničilo nebo probouzelo a povznášelo.

A čas tohoto návratu je nyní zde! Ve všech částech světů Slovo již soudilo a nyní zasáhne hrubohmotnost této země, jakož i všechny duše putující v hrubých pozemských tělech. Násilím strhne všechny zdi, které si duše vystavěly jako úkryt a ochranu. Nový rok přináší návrat mých slov a tím i soud! Pamatujte si: Ani jediné z mých slov se neztratilo! Všechno žije a doléhá nyní na lidi, naplňujíc, co v těchto slovech spočívá.

Slovo potřebovalo zákonem podmíněné doby, aby proběhlo všemi světy, dříve než se v uzavření kruhu vrátí zpět ke svému východisku k zemi a přinese s sebou a v sobě konečné naplnění.

Konečný účinek bude nyní trvale bít celé lidstvo, až se i poslední z mých slov zcela naplní!

Zpětná působení přicházejí vždy rychleji a budou nakonec shrnuta v poslední, trvalý, nepřerušený úder, veliký úder, protože síla Boží byla nyní uvolněna na zemi, aby přitáhla a osvobodila vše, co se ještě zachvívá ve svém koloběhu.

V Božské velikosti je všechno prosté, jen když tomu člověk chce rozumět! Ještě jednou vám o tom podám souhrnný obraz:

Během posledních let musel jsem v určitých dobách mluvit o veškerém dění, které mělo přijít, aby se splnilo. Nemělo to být výstrahou lidem, jak oni si to mysleli, ale byl to čin, splnění, které jsem tím přinášel! Každým slovem vznikalo současně duchovně toto dění. Síla slov byla vynesena do světa, aby proběhla cestami všech prazákonů stvoření a nakonec, ve zcela určité době, se vrátila na zemi. Co jsem tedy řekl, musí se zcela přesně splniti podle Slova, beze změny ve smyslu! Nemohou nastat přesuny ani změny; neboť Slovo z Boha je život a zákon. Síla Páně sama tvoří.

Proto musel jsem mluvit před lety s postupujícím vývojem a svým Slovem pevně zakotvit vždy nové dění v této hrubohmotnosti. Potřebujete jen v mé řeči rozděliti, co jsem mluvil tvořivě, a co v poučování; snadno rozeznáte tyto dva druhy řeči, kterých jsem užíval a které zcela přesně znáte, jestliže jste se o to snažili.

Tak stalo se mé Slovo činem a přineslo soud ve všech světech tak jako nyní na této zemi přinese soud vám!

O všech těchto věcech nevíte vy lidé ničeho.

Teprve po mnoha letech budete mnohému lépe rozuměti a tušiti velikost, která je ve všem, co se již stalo a co se v novém roce ještě stane!

Vděčně a jásavě budete velebit potom lásku Boží, neboť to všechno děje se pro vás, vy lidé, k vašemu zachránění z bahna, které jste si sami vyvolili.

Pozdravte proto tento nový rok s radostnou vážností a děkujte Bohu za jeho všeobsáhlou milost, kterou vás vysvobodí a spasí.

Dátum: 01.01.2018

Vložil: JAN.

Titulok: Nový rok 2018
Rok 2018, bude rokom veľkých zmien a premien ..

Rok 2018 bude 20 rokom od narodenia IMANUELA...

Rok 2018 bude mať súčet čísla 11, čo je kráľovským číslom, ktoré sa nesčítava, tak ako číslo 22, mimochodom Slovensko ako samostatný štát vzniklo Novým rokom 1993, kde súčet bol práve 22...

Rok 2018, 25 rokov od vzniku SR - 2+5=7


Preto želám vám všetkým, v tomto vzácnom roku, keď je na konci opäť 8, veľa Svetla a zdaru v živote a neochvejný krok na ceste za Svetlom....

https://www.youtube.com/watch?v=DPHh3nMMu-I

J.A.S.


Dátum: 31.12.2017

Vložil: JAN.

Titulok: Včera večer...


Prišlo to včera večer a počujem to stále aj dnes...:

"Pán bude povolávať...." Bdejme teda....

*******

Světlem povolaní.

Otázka:

Měl jsem příležitost vidět, jak v rozličných městech studují čtenáři Poselství Grálu, kteří se sloučili v kroužky. Byla mi při tom nápadná rozličnost, jež v tom panuje. Zatím co v jednom kroužku přicházely ke slovu mnohé směry a pak s nimi bylo porovnáváno Poselství Grálu, řečník v jiném kroužku postavil Poselství Grálu jako základ a nenechal platit nic jiného. Který z obou vedoucích jest pro lidi povolanější?

Odpověď:

Jsou lidé Světlem povolaní a lidé lidmi vyvolení, nebo ti, kteří se sami cítí povolanými. To jest veliký rozdíl v účinku. Světlem povolán slouží Bohu a zná proto jen vůli Boží, která již od počátku byla, je a zůstane nezměnitelná a proto nepřipouští žádných ústupků, nedává žádné možnosti k odchylkám a působí proto přísně. Nemůže nic jiného nechat přijít ke slovu, než vůli Boží, která se nedá ohýbat.

Ten, kdo byl vyvolen lidmi, nebo se sám cítí povolaným, slouží přece především lidem a činí jim proto ústupky. Bere-li to vážně, snaží se jejich přání pomalu přivést k přání jedinému a přivést je nakonec tak daleko, aby chtěli konečně nechat platit jen vůli Boží, čímž by byli schopni také správně porozumět Světlem povolanému. Pak již v jeho učení necítí žádnou přísnost, nýbrž poznají přímou cestu.

Kde jest jen jedna cesta, musí po ní člověk samozřejmě jít, chce-li dojít k cíli. Jest nesprávné říkat, že mnohé cesty vedou ke Světlu. Tam vede jen jediná, která záleží v bezpodmínečném splnění Božské vůle. Žádná jiná. A poněvadž jest Božská vůle dána zcela určitě, nepřipouští také žádných kompromisů s přáními lidí. Rozličný pro lidi jest pouze způsob, jak jdou touto cestou, jakých při tom používají pomocných prostředků, jež se řídí podle jejich vyvinutých osobních schopností. Tento rozličný způsob putování nemění však cesty, tím méně její směr.

Jest také nesprávné tvrzení, že ten, kdo slouží lidem, slouží tím také Bohu. Jak je známo, lze sloužit jen jednomu pánu. Naproti tomu pomáhá povolaný, který slouží Bohu, současně také vždy lidem. Že tato pomoc nemůže vždy souhlasit s přáním lidí, jest samozřejmé, poněvadž pravá pomoc je zřídka ve splnění přání.

Ti, kteří slouží lidem, jsou jim přirozeně vítanější, poněvadž je to pro ně pohodlnější. Jsou však vždy daleko slabší. Nejčastěji se stávají obětí svých přívrženců.

Z Odpovědi na otázky od Abdrushina.

J.A.S.

Dátum: 30.12.2017

Vložil: Jozef Potúček

Titulok: Vladimír Mečiar – nové na youtube december 2017:KONIEC SLOVENSKEJ CESTY? Mečiar nás varoval…
https://www.youtube.com/watch?v=UCy0_OQhiJg
Mečiar- autonehoda Dubčeka, referendum 98
https://www.youtube.com/watch?v=vc6M82uFGiM

Mečiar- Slovenské Švajčiarsko
https://www.youtube.com/watch?v=-OsdBP3EwsM&t=276s

Odkaz Mečiara pre Kisku,Fica,Danka a Bugara… (v RTVS 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=8ADWMBjCkxk
Mečiar- kauza Markíza
https://www.youtube.com/watch?v=Z_sTiBbqgls
Mečiar- Duckého zmenky a vražda
https://www.youtube.com/watch?v=zx_GP_JsXfI
Mečiar- televízie, noviny, rádia, média
https://www.youtube.com/watch?v=CesNVUFykPg
Mečiar- SaS, homosexualita, drogy
https://www.youtube.com/watch?v=0RiBrq77B5w

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok